28. September 2020

Anthony Pompliano: Bitcoin (BTC) jest cenny, ponieważ nikt nie może się z nim pieprzyć.

Współzałożyciel Morgan Creek Digital i Bitcoin Bull Anthony Pompliano próbuje przekonać przedsiębiorcę Dave’a Portnoy’a do zakupu i utrzymania BTC na długi czas.

W nowym wywiadzie na temat Pomp Podcast Pompliano koncentruje się na wysokim poziomie niedoboru i bezpieczeństwa Bitcoin’a.

Bitcoin ma tylko 21 milionów [monet], oczywiście. A cała rzecz za nim to najsilniejsza moc obliczeniowa na świecie. Więc dosłownie, sieć komputerowa, która obsługuje Bitcoin jest silniejsza niż cokolwiek na świecie. Żaden rząd, nikt nie może go zhakować, ponieważ jest to najsilniejsza sieć komputerowa na świecie…

Więc zamiast powiedzieć rządowi, „Dzisiaj będziemy drukować więcej pieniędzy“… z Bitcoinem, nie mogą tego zrobić. Bo jest tylko 21 milionów, a komputer to uruchamia. Więc jedynym sposobem na zmianę komputera jest, jeśli ponad połowa ludzi zgodzi się na zmianę tego, co robi komputer. Nie ma staruszka w garniturze, który powiedziałby: „Powinniśmy drukować więcej pieniędzy“. Żaden człowiek nie jest zaangażowany w podejmowanie decyzji, to jest zgoda wszystkich zaangażowanych. Powodem, dla którego staje się on tak cenny, jest to, że nikt nie może się z nim pieprzyć.

Ale Portnoy pozostaje nieprzekonany. Mimo, że zarobił trochę pieniędzy z BitQT w swoim krótkim czasie handlu kryptonimem, nadal nazywa BTC Ponzi.

„Bitcoin w mojej głowie to tylko jeden wielki plan Ponziego… Rozumiem, jak myślicie. Dla mnie to jest plan Ponziego, w którym wchodzisz, a nie musisz być tym, który trzyma torbę.“

Chociaż Portnoy mówi, że preferuje akcje ze względu na ich bardziej przewidywalną naturę, Pompliano nazywa giełdę przekrętem.

„Giełda papierów wartościowych, wiesz jak mówisz, że zawsze idzie w górę?… Od 1971 roku, jest to bezpośredni kąt 45 stopni – kilka kropli czy coś, ale prosto w górę – to dlatego, że jest denominowany w dolarach. Jeśli ten sam rynek akcji jest denominowany w złocie, to od 1971 r. rynek akcji jest w dół. Rynek akcji jest kompletnym przekrętem, jeśli chodzi o wartość dodaną. To cała dewaluacja dolara.“

Pomimo jego sceptycyzmu, Portnoy nadal mówi, że prawdopodobnie w przyszłości znów kupi BTC.

„Mówiłem, że wrócę do Bitcoina. Nie wiem kiedy.“